اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 35
    کد: 170954
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان خبر داد

    اجرای طرح «مطالعه نوروزی» در قرائت‌خانه‌های شهرداری مشهد

    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، از اجرای طرح مطالعه نوروزی ویژه دانش‌آموزان دوره دوم دبیرستان در قرائت‌خانه‌های شهرداری خبر داد.
    طرح «مطالعه نوروزی» در قرائت‌خانه‌های شهرداری مشهد

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رضا دانایی با اشاره به طرح اعتکاف مطالعه نوروزی ویژه دانش‌آموزان دوره دوم دبیرستان، افزود: این طرح در راستای ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد و ایجاد شرایط مطلوب برای مطالعه و رشد تحصیلی در ایام نوروز برای عموم شهروندان در مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

    وی از مشارکت 230 دانش‌آموز در طرح اعتکاف مطالعه نوروزی خبر داد و تصریح‌کرد: با توجه به هزینه بالای موسسات خصوصی برای مطالعه دانش‌آموزان در ایام نوروز و نبود توان پرداخت برای عموم، قرار است که طرح مطالعه نوروزی در ایام عید سال 98 در قرائت خانه‌های شهرداری مشهد، واقع در مناطق کم برخوردار برگزار شود.

    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه طرح اعتکاف مطالعه نوروزی با مشارکت اساتید، نخبگان و دانشجویان دانشگاه فردوسی و سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد برگزار می‌شود،گفت: اساتید، نخبگان و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در این طرح، روزانه طی سه جلسه آموزشی برای رفع نیازهای یادگیری و مشکلات مطالب درسی به دانش آموزان کمک می‌کنند.

    دانایی بیان‌کرد: پیش از شروع طرح دو همایش مهارت مطالعه و تحصیل ویژه دانش آموزان و یک جلسه توجیهی ویژه والدین آنان برای اجرای طرح برگزار می شود.

    وی با اعلام اینکه برنامه طرح اعتکاف مطالعه نوروزی از 25 اسفند آغاز و تا 16 فروردین‌ماه 98 ادامه دارد، افزود: ساعت شروع اعتکاف مطالعه دانش آموزان دختراز ساعت 7:30 الی 20 وساعت حضور پسران از ساعت 7:30 الی 22 است.

    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اعلام عناوین قرائت‌خانه‌های منتخب شهرداری در طرح اعتکاف نوروزی، افزود: قرائت‌خانه‌های بسیج، جواهری، شهید آوینی، آلاله‌ها، ایمان، قائم، پروین اعتصامی، بهمن و جوادیه در مناطق کم‌برخوردار شهر آماده میزبانی از دانش آموزان در دوره طرح اعتکاف مطالعه نوروزی هستند.  

    دانایی خاطرنشان‌کرد: در کنار این طرح، 25 نفر از دانش آموزان نخبه مناطق کم‌برخوردار را در طرح کوشش دانشگاه فردوسی ثبت نام کرده‌ایم که در آن تسهیلات ویژه‌ای برای در حوزه رفاهی و آموزشی به صورت رایگان درایام نوروز برای آنان درنظر گرفته شده است.

     

    تعداد بازدید: 35
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر