• یکشنبه،31 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 44
    کد: 171331
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد عنوان کرد

    شورای اجتماعی باید مشوق دورهمی‌های خانوادگی باشد

    شورای اجتماعی محلات باید نسبت به برگزاری ویژه برنامه‌هایی که خانواده‌ها و جوانان را دور هم جمع می‌کند کوشا باشد.
    نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، هادی بختیاری معاون اجتماعی فرهنگی شهردار مشهد در نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه ۵ ضمن تبریک اعیاد رجبیه به شهروندان در روزهای پایانی سال، گفت: شوراهای اجتماعی محلات افزون بر نقشی که برای شناسایی نیازها و یافتن راه حل‌های مشکلات محله دارد، می‌توانند نقش مهم‌تری را در ارتباط با مردم برای توسعه و بهبود تعاملات اجتماعی در شهر ایفا کنند.

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تغییرات سبک زندگی موجب کاهش تعاملات گرم میان مردم شده است، ادامه داد: تعاملات اجتماعی گرم، علت اتصال اجزاء جامعه است، هرچه این پیوند سست‌تر باشد، حیات اجتماعی ما را خطرات بیشتری تهدید می‌کند.

    بختیاری با بیان اینکه شایسته است شوراهای اجتماعی محلات، اهتمام خود را به گسترش شبکه اجتماعی در محله معطوف کنند، خاطرنشان کرد: اعضای شوراهای اجتماعی محلات از صاحبان نفوذ در محله هستند و باید دائما تلاش کنند که دایره نفوذ اجتماعی خود و تعاملات بین مردم محله را گسترش دهند. همچنین در مناسبت‌های مختلف شرایط گردهمایی افراد و خانواده ها در کنار یکدیگر مهیا کنند که این اعمال برکات فراوان اجتماعی، فرهنگی و معنوی در جامعه دارد.

    بختیاری به حدیثی مشهور از حضرت رسول اکرم اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند «امت من دائما با خیر و سعادت محشور است به شرط آنکه شش شرط را رعایت کند» که اولین آن شروط دوستی با یکدیگر است، افزود: این دوستی و مودت بین اعضای جامعه امروزه از دیدگاه کارشناسان، زمینه توسعه جامعه است. اگر این پیوند و مودت نباشد، هیچ اتفاق مثبتی در جامعه رخ نمی‌دهد.

    تعداد بازدید: 44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر