• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 51
    کد: 172017
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
    جشنواره «خیابان هنر» در نوروز 98

    «هنر» به خیابان باهنر مشهد آمد

    آوردن اثر هنری به خیابان‌های شهر و مکان‌هایی جز گالری‌ها و موزه‌ها و... درک اثر هنری و زحمت خلق آن را شیرین‌تر و بهتر می‌کند.
    اجرای جشنواره خیابان هنر در نوروز 98

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، چند سالی می‌شود که خلاقیتی نو، به نام «خیابان هنر» در بسیاری از نقاط جهان به اجرا در آمده است. این رویداد فرهنگی و هنری، مجموعه‌ای از نوآوری‌ها و نقش آفرینی‌های هنرمندانه است که با هدف ایجاد ارتباط میان هنر و شهروندان شکل می‌گیرد. 

    این خیابان مختص هنرمند محلی است تا هنر با وسعت دوست داشتنی خود جادوی کنجکاوی انسان را در میان دغدغه های زندگی شهری برانگیزد و هنرمند محلی رغبت، انگیزه و فرصت عرضه هنری که برای آموختن آن وقت و انرژی صرف کرده است را در یک محیط مناسب شهری به دست آورد. به این ترتیب هنر ایرانی و جلوه هایی از هنر جهانی به بطن زندگی شهروندان سرک می کشد. 

    طراحی این خیابان، علاوه بر رونق اقتصادی، فضایی پویا و فعال با تعاملات اجتماعی بالا پدید می‌آورد که سرزندگی و احیاء هویت در زندگی شهری و همچنین ارتقاء منظر شهری از پیامدهای مثبت آن است.

    این ایده و طرح درصدد پاسخ به این سوال است که چگونه می توان با ساماندهی مجدد خیابان زمینه ارتقاء منظر شهری و افزایش تعاملات اجتماعی را فراهم نمود، به گونه ای که نوعی وحدت میان عملکرد تمامی عناصر آن پدید آید.

    از جمله اهداف برگزاری این جشنواره؛ افزایش تعاملات اجتماعی با بهره گیری از هنر اصیل ایرانی، ارتقای هویت شهری  و احساس تعلق شهروندان، افزایش روحیه نشاط و شادابی و امید به زندگی، معرفی گونه‌های هنر و ظرفیت‌های اجتماعی مرتبط فعال در شهر مشهد است.

    جشنواره «خیابان هنر» در دو محور نمایشگاه گذر که دارای 21 غرفه هنری با موضوعات: هنرهای زیبا شامل نقاشی، خوشنویسی، نقاشی خط و گرافیک، هنرهای تجسمی شامل کار با گِل رُس، گچ، سنگ، چوب، هنرهای تزئینی شامل آثار روی شیشه، چوب، پارچه ، گل آرایی و... بود. 

    گذر نمایش و موسیقی دومین محور این جشنواره بود که به اجرای نمایش‌های مختلف خیابانی(پانتومیم،خیمه شب بازی، نقالی و ...)، اجرای موسیقی محلی خراسان و سایر اقوام ایرانی به صورت زنده پرداخت. 

    گفتنی است این جشنواره به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و شهرداری منطقه۹ با همکاری مدیریت امور هنری، از 5 تا 15 فروردین ماه در خیابان باهنر3، حاشیه بوستان پرنیان دایر بود.

     

     

    تعداد بازدید: 51
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر