اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 91
    کد: 172402
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
    با اجرایی شدن آیین نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات محقق خواهد شد

    گام به گام تا انتخابات شوراهای اجتماعی محلات

    شهروندان مشهدی می توانند با عضویت در مجامع داوطلبی محله ها، در انتخابات شورای اجتماعی محله خود شرکت کنند
    انتخابات شورای اجتماعی محلات

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد جامعه داوطلبان شوراهای اجتماعی در گام نخست، بر اساس آئین نامه جدید در 13 محله منتخب در هفته شوراهای سال 98 تشکیل می شوند.

    روز 20 فروردین ماه 98 جلسه توجیهی دبیران شوراهای اجتماعی محلات مناطق ۱۳گانه مشهد با موضوع دستورالعمل اجرایی تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات، براساس آئین نامه مصوب شورای اسلامی شهر مشهد در سازمان اجتماعی و فرهنگی مشهد برگزار شد.
     
    سید مجتبی منتظری رییس اداره شوراهای اجتماعی محلات در این جلسه گفت: شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم اهتمام و تلاش فراوان داشته‌اند تا شوراهای اجتماعی محلات با استفاده از ظرفیت های قانونی در قالب مجامع داوطلبی توسط مردم انتخاب شوند. آیین نامه مصوب شوراهای اجتماعی محلات در زمستان سال گذشته به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید و با گذر از مبادی قانونی و نهادهای نظارتی امروز لازم الاجراست. در هفته شوراهای امسال در 13 محله منتخب در گام نخست بر اساس آئین نامه جدید تشکیل می‌شوند.

    وی با بیان آنکه مقدمات تشکیل مجامع داوطلبی برای انتخاب اعضای شورای محلات به انجام رسیده است، خاطرنشان‌کرد: تشکیل مجامع داوطلبین برای انتخاب اعضای شورای اجتماعی محلات توسط شهردار به تمام مناطق 13 گانه مشهد ابلاغ شده و قرار است که در گام نخست، انتخابات مجامع داوطلبان در یک محله از هرکدام از مناطق سیزده‌گانه تا 15 اردیبهشت ماه برگزار شود تا با تکمیل امور اجرایی، تمام شوراهای اجتماعی در 13 منطقه مشهد تا پایان تابستان  جاری اعضای خود را بشناسند. 

    رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد با اعلام اینکه ساکنان محله می‌توانند با عضویت در مجامع داوطلبی شوراها در شورای اجتماعی محله خود انتخاب شوند، خاطرنشان کرد: علاوه بر 6 نفر منتخب نماینده ساکنان محله، نمایندگان نهادهای موثر در محله نظیر مدارس، تشکل‌های مردمی، مساجد، کسبه نیز به صورت انتخابی در شورای اجتماعی محله عضویت دارند.

    تعداد بازدید: 91
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر