• چهارشنبه،26 تیر 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 46
    کد: 172403
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
    دانشگاه فردوسی مشهد با مشارکت معاونت اجتماعی و مشارکت های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد برگزار می‌کند

    نخستین رویداد ملی کارآفرینی اجتماعی

    نخستین رویداد ملی کارآفرینی اجتماعی با محوریت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی طی روزهای 21 تا 23 فروردین ماه به میزبانی داشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
     نخستین رویداد ملی کارآفرینی اجتماعی

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، این رویداد با هدف راه‌اندازی کسب و کارهای نوآورانه، ایفای نقش دانشگاه در حوزه مسئولیت اجتماعی در جامعه و شناسایی افراد مستعد و خلاق به منظور کمک به کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری دانشجویان به منظور حل مسائل و مشکلات جامعه و نیز کمک به ایجاد اشتغال پایدار و نوین برای دانش آموختگان دانشگاهی برگزار می‌شود.

     رویداد کارآفرینی اجتماعی در راستای تفاهم‌نامه بین وزارت کشور و وزارت علوم تحقیقات وفناوری و براساس محورهای موضوعی اعلام شده در این تفاهم‌نامه، با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله موضوعاتی همچون کنترل و کاهش طلاق، اعتیاد به مواد مخدر، کنترل و کاهش خشونت و نزاع، حاشیه نشینی، آسیب‌های نو پدید و مفاسد اجتماعی و اقتصادی در قالب یک رویداد استارت‌آپ اجرا می‌شود.

     بر اساس اعلام دبیرخانه رویداد آیین افتتاحیه روز چهارشنبه 21 فروردین ماه از ساعت 16 در تالار رودکی با حضور 150 تن از شرکت کنندگان و جمعی از مسئولین استانی و کشوری برگزار می‌شود. همچنین در روز پنجشنبه و جمعه بخش محوری رویداد شامل کارگاه تخصصی و تیم سازی و کار گروهی شرکت کنندگان در جهت توسعه و پرورش ایده های منتخب با حضور مربیان و منتورهای متخصص در دو حوزه تکنیکال و موضوعی ادامه دارد.

    رویداد تخصصی کارافرینی اجتماعی در روز جمعه 23 فروردین ماه در آیینی که با حضور مسئولین وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت کشور و همچنین شخصیت‌های استانی و کشوری برگزار می‌شود با معرفی و اهدای جوایری به ارزش 250 میلیون ریال به 3 ایده و تیم برتر و 10 شرکت کننده شاخص در بخش های تخصصی رویداد به کار خود پایان می‌دهد.

     گفتنی است ایده های برتر این رویداد از حمایت مادی و معنوی دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی مرتبط، پارک علم و فناوری، مراکز رشد دانشگاه و مراکز شتاب دهی استارت‌آپ معتبر کشور برخوردار می‌شوند.

     

    تعداد بازدید: 46
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر