• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 43
    کد: 172566
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
    با حضور استاندار و‌ به همت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد

    مراسم تجلیل از مقام جانبازان و ایثارگران

    روز گذشته مراسم تجلیل از جانبازان به همراه خانواده آنان و با حضور استاندار خراسان رضوی، معاون شهردار مشهد و جمعی از مسئولان شهری و استانی در تالار الماس کوهسنگی برگزار شد.
    مراسم تجلیل از مقام جانبازان و ایثارگران

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، علیرضا رزم حسینی، روز  ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ در مراسم تجلیل از جانبازان که با حضور خانواده‌های این عزیزان برگزار شد، با تبریک روز جانباز، افزود: رزمندگان دلاور دفاع مقدس برای دفاع از انقلاب به جبهه رفتند و به مقام جانبازی رسیدند، آنان برای مادیات نرفتند وتنها  هدف رضای خداوند متعال بود.

    استاندار خراسان رضوی بیان کرد: تنها خانواده‌های جانبازان هستند که با شکیبایی و صبر در جامعه حضور دارند و هیچ مادیاتی نمی‌تواند این فداکاری و مناعت طبع آنان را جبران کند.

    وی ادامه داد: هیچ‌چیزی نمی‌تواند این ارزش را قیمت‌گذاری کند، که با شرایط سخت جانبازان به ازدواج با این بزرگ‌مردان پاسخ مثبت دادند چرا که این عمل تنها برای رضای خدا و حفظ ارزش‌های اسلامی و دینی صورت گرفته و ارزش آن به همین موضوع است.

    رزم حسینی بیان کرد: همه مسئولان باید بدون منت در جهت رفاه حال ایثارگران و خانواده‌های جانبازان گام بردارند و بکوشند تا باری از روی دوش این قشر بردارند.

    وی با اشاره به سنت حسنه تکریم از مقام شاخص جانبازان ادامه داد: تجلیل از مقام جانبازان کوچک‌ترین کاری است که انجام می‌شود و امیدوارم این فعالیت ادامه پیدا کند. امیدوارم خداوند متعال تمام جانبازان که سال گذشته در این جمع حضور داشتند و امروز در میان ما نیستند و به مقام رفیع شهادت نائل شدند را قرین رحمت کند.

    استاندار خراسان رضوی ادامه داد: سپاه پاسداران شناسنامه انقلاب اسلامی است که با درخشش در حوزه‌های مختلف مورد هجمه دشمنان  نظام و اسلام قرارگرفته و مشخص است که دشمنان نمی‌توانند چنین پیشرفتی را تحمل کنند.

    ایجاد ستاد اشتغال برای فرزندان جانبازان

    مشاور استاندار در امور ایثارگران خراسان‌رضوی با اشاره به مشکلات اشتغال فرزندان جانبازان و ایثارگران گفت: هیچ موضوعی مهم‌تر از اشتغال و اقتصاد مردم در حال حاضر وجود ندارد و تمرکز ما در استانداری پیرامون این موضوع است. اما نکته مهم برای جامعه جانبازان استان این است که سهم اشتغال برای این جامعه به صورت ویژه لحاظ شده است. 

    حسن فتحی‌نیا افزود: خبر خوش در این روز گرامی برای جانبازان گرانمایه این که ستادی با عضویت تعدادی از مدیران اقتصادی و ویژه اشتغال فرزندان جانبازان و ایثارگران شکل گرفته که با اولویت‌بندی بنیاد شهید و امور ایثارگران این کار را انجام می‌دهد. موضوع اشتغال از دو طریق پیگیری می‌شود، راه اول از طریق سهمیه‌های قانونی در دستگاه‌های اداری پیش‌بینی شده و مسیر دوم با رایزنی در بخش‌های خصوصی پیگیری می‌شود. 

    تکریم جانبازان یک تکلیف دینی و انقلابی است

    عضو کمیسیون ایثارگران در شورای اسلامی شهر گفت: جانبازان و ایثارگران در حقیقت قامتشان در مسیر دفاع از اهداف انقلاب اسلامی خم شد تا قامت کشورشان خم نشود. این فداکاری با مراسم و قدردانی تجلیل نمی‌شود. 

    محمدحسین ودیعی افزود: همه ما در شورای پنجم به عنوان یک تکلیف دینی و انقلابی، آنچه در توان داریم در راه تکریم از مقام جانبازان به کار بگیریم و با تمام امکانات خود در این مراسم گام برداریم. 

    جانبازان سرمنشأ تحولات در جامعه هستند

    در ادامه این مراسم معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: کشور ما بیش از هر جای دیگری، مفتخر به داشتن ارزش‌های والا و اصیلی است که نمونه آن را در کمتر جایی می‌توان یافت.

    رضا دانای سیج، بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از این ارزش‌ها است که هم‌زمان با تاریخ این سرزمین شکل‌گرفته و همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

    وی با اشاره به اینکه همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم، افزود: یکی از راه‌هایی که می‌توانیم ادای دین کنیم، شناساندن همه‌جانبه آنان به نسل‌هایی است که شهدا و مسیری که در آن ممارست داشته‌اند را ، ندیده و از شرایط آن دوران مطلع نیستند.

    رضا دانایی یادآور شد: جانبازان سرمنشأ تحولات و اثرگذاران در جامعه هستند و باید در جایگاه شایسته خویش در جامعه حضورداشته باشند و نسل‌های امروز با دیدن این عزیزان و اطلاع از خاطرات آنان بدانند این عزت، اقتدار و امنیت را مدیون چه ایثارگری‌ها و پایداری‌هایی هستند.

    گفتنی است که این مراسم به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری، شهرداری منطقه ۸ و گروه جانبازان اخوت برگزار شد.

     

    تعداد بازدید: 43
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر