• چهارشنبه،26 تیر 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 83
    کد: 172808
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
    به ابتکار معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد

    آیین تقدیر از فعالان طرح تلاش نوروزی برگزار شد

    طرح تلاش نوروزی با هدف برقراری عدالت آموزشی در پنج قرائت‌خانه شهرداری و در سطح مناطق پیرامونی و کم برخوردار شهر مشهد مقدس برگزار شد. این طرح به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان، برای دانش‌آموزان علاقمندی برگزار شد که در ایام تعطیلات نوروز خود را برای آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها آماده می کردند.
    اختتامیه طرح تلاش نوروزی

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، عصر روز 26 فروردین 1398 اختتامیه «طرح تلاش» با حضور معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی، رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر، معاونت اجتماعی و با مشارکت پر شور دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این طرح برگزار شد.

    معاون شهردار در اختتامیه این طرح گفت: خوب است که آنچه در توان داریم برای شما دانش‌آموزان و علم اندوزان راه تجربه و دانش به کار بگیریم تا حاصل آن مدیران موفق و انسان‌های موثر و توانمند برای جامعه باشد.

    مهدی زارعی با اشاره به اقدامات سازمان اجتماعی و فرهنگی در راستای تحقق عدالت آموزشی افزود: مدیریت شهری تلاش می‌کند تا با اجرای اینگونه طرح‌ها در حوزه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی، پایه‌گذار اتفاقات بهتر و خبرهای خوش برای جامعه علمی کشور به ویژه استان خراسان باشد. من اطمینان دارم که بین شما دانش‌آموزانی حضور دارند که با رتبه‌های عالی و افتخارآمیز وارد دانشگاه و باعث افتخار و سربلندی این شهر می‌شوند. تا بیست سال پیش به جز تعدادی از کتابخانه‌ها در سطح شهر، مکانی مناسبی برای مطالعه دروس و آمادگی برای کنکور و امتحانات وجود نداشت و از این حیث با مشکلات متعددی مواجه بودیم اما شهرداری مشهد با ایجاد فرهنگسراها و قرائت‌خانه‌ها خدمت بزرگی به دانش پژوهان و دانش آموزان انجام داده و فضایی مناسب، ارزشمند و در خور شأن را برای این عزیزان فراهم کرده است. 

    معاون شهردار مشهد بیان کرد: این ایده خلاقانه و طرح موثر برای اولین بار در شهر توسط معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به اجرا درآمده و امیدواریم که سال آینده شاهد اجرای بهتر این طرح برای تعداد بیشتری از دانش‌آموزان باشیم.
     
    هدف توزیع عادلانه خدمات است

    رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار در اختتامیه این طرح گفت: شورای شهر پنجم دو رویکرد اساسی در دستور کار خود دارد. رویکرد اول این است که می‌خواهیم در تمام ساحت‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، زیرساخت‌ها و... در تمام نقاط این کلانشهر، توسعه متوازن به صورت گسترده حاکم باشد و شورای پنجم دغدغه این توسعه را بدون شعارزدگی دارد.

    رمضانعلی فیضی افزود: هدف ما این است که ارائه خدمات متعادل و بدون تبعیض در تمام نقاط شهر انجام شود. بنابراین تلاشگران عرصه معاونت فرهنگی به موقع در این حوزه ورود کرده‌اند و «طرح تلاش» را با هدف ارتقا بنیه علمی، افزایش مهارت‌های آموزشی، کمک به دانش‌افزایی برای 400 دانش‌آموز در مناطق کم‌برخوردار و پیرامونی شهر مشهد به صورت رایگان اجرا کرده است. در توسعه خدمات شهری، ارائه امکانات آموزشی از نظر ما دور نمی‌ماند. 

    وی بیان کرد: احیا پروژه‌های عدالت‌بخش در نقاط پیرامونی شهر رویکرد دوم شورای پنجم است. این موضوع در حالی است که کشور ما به دشواری‌های عمیق اقتصادی گرفتار است و ما موفقیت چشم‌گیری در توسعه امکانات شهری را از آن خود کرده‌ایم.

    عضو شورای اسلامی مشهد تاکیدکرد: امیدوارم سال 98 با افتتاحیه‌های پی در پی در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، کالبدی، زیرساختی و زیربنایی شروع شود. ما معتقدیم دوران شعار گذشته و باید بدون حاشیه و بی‌منت برای مردم که صاحبان اصلی این نقلاب اسلامی هستند، خدمت کنیم. 

     من به عنوان خادم مردم مشهد و رئییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار اعلام می‌کنم طرح‌های زیادی که عدالت بخشی را ترغیب می‌کرد، روی خاک مانده بود و امسال شاهد افتتاح این پروژه‌ها یکی پس از دیگری خواهیم بود. مجتمع‌های آبی و زمین‌های ورزشی و  افزایش سرانه‌های فضای سبز از جمله این اقدمات است.
     

    اجرای طرح تلاش برای اولین بار در مشهد

    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به طرح اعتکاف مطالعه نوروزی ویژه دانش‌آموزان دوره دوم دبیرستان، گفت: این طرح در راستای ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد و ایجاد شرایط مطلوب برای مطالعه و رشد تحصیلی در ایام نوروز برای عموم شهروندان در مناطق محروم اجرا شد.

    دانایی افزود: با توجه به هزینه بالای موسسات خصوصی برای مطالعه دانش‌آموزان در ایام نوروز و نبود توان پرداخت برای عموم، این طرح در قرائت‌خانه‌های بسیج، جواهری، شهید آوینی، آلاله‌ها و فرهنگسرای نصرت برگزار شد. لازم به ذکر است که این دوره‌ها با هدف ارتقا سطح درسی و برقراری عدالت آموزش برای این گروه از دانش‌آموزان انجام شد.

    معاون اجتماعی و مشارکت‌ها در ادامه تصریح کرد: اساتید، نخبگان و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در این طرح، روزانه طی سه جلسه آموزشی برای رفع نیازهای یادگیری و مشکلات مطالب درسی به دانش آموزان حضور داشتند. 

    گفتنی است اختتامیه این جشنواره تلاش عصر روز دوشنبه 26 فروردین ماه در فرهنگسرای قرآن و عترت با حضور دانشگاهیان، نخبگان و دانش‌آموزان برتر شرکت‌کننده در این طرح برگزار شد.

     

    تعداد بازدید: 83
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر