• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 39
    کد: 173288
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
    معاون شهردار مشهد خبرداد

    تلاش برای مشارکت حداکثری مردم در برگزاری مراسم‌ها

    نقش شهرداری مشهد تسهیل‌گری است و ما به دنبال این هستیم که جلوداری این سنت‌ها و آیین‌های مقدس را به دست مردم بسپاریم.
    گزارش عملکرد سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در نیمه شعبان

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، مهدی زارعی با اعلام برنامه‌های فاخر انجام شده در اعیاد شعبانیه و عید میلاد حضرت مهدی (عج) گفت: در روزهای گذشته و مصادف با  ولادت حضرت حجه‌ابن‌الحسن العسگری (عج) اقدامات شاخصی در سطح شهر به‌منظور زیباسازی محیطی و برگزاری جشن‌های نیمه شعبان به همت همکاران ما در سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد انجام شد.

    معاون شهردار مشهد افزود: نخستین بارزه این رویدادها، جلب مشارکت گروه‌های مردمی، استفاده از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات و تشکل‌ها بود که طی این فرایند به 600 پایگاه مردمی بن‌هایی ارائه شد تا با مراجعه به مناطق شهرداری اقلام تزیینات و آذین را برای محلات خود تحویل گرفتند و با در اختیار گذاشتن 100 هزار متر ریسه الوان پارچه‌ای که توسط شهرداری تهیه شده بود، کوچه‌ها و خیابان‌ها به دست خود مردم آذین‌بندی شد.  همچنین با همکاری دو معاونت فرهنگی و هنری و اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان، 50 هزار متر ریسه الوان پارچه‌ای، 5 هزار شعله ریسه نوری، 3 هزار و 200 پرده آویز ستونی با رنگ‌های سبز و زرد و آبی و قرمز و 600 عدد مهتابی در سطح مناطق 13 گانه مشهد نصب شد.

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی گفت: یک هزار و 200 عدد پرده بیرقی در آیلندهای میانی خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی و ۱۲ سازه پارچه‌ای به شکل شمسه هم در معابر اصلی شهر به اکران در آمد؛ ضمنا هزار عدد پرچم بیرقی برای نصب بر سر در مغازه‌ها توزیع شد. علاوه بر این درسطح 15 فرهنگسرای مشهد تعداد 24 جشن یا جنگ ویژه ایام میلاد باسعادت حضرت مهدی (عج) برگزار شد. این اقدامات، حال و هوای عیدانه شهر مقدس مشهد را مضاعف کرد و شادابی و نشاط را برای همه مردم در جشن بزرگ نیمه شعبان به ارمغان آورد.

    وی تاکید کرد: اما نکته‌ای که مانند گذشته روی آن تاکید داریم، استفاده از مشارکت مردم در این رویدادها است. نقش شهرداری مشهد تسهیل‌گری است و ما به دنبال این هستیم که جلوداری این سنت‌ها و آیین‌های مقدس را به دست مردم بسپاریم.

    زارعی افزود: امسال در عید بزرگ نیمه شعبان علاوه بر 600 پایگاهی که برای محله‌آرایی همکاری کردند، از مشارکت 45 سازمان مردم نهاد و تشکل مردمی در برگزاری جشنواره امید و انتظار بهره‌مند شدیم.

    زارعی بیان‌کرد: 60 برنامه، جُنگ و جشن در سطح مناطق13گانه شهر مشهد تحت عنوان جشن امید و انتظار به اجرا در آمد و همچنین در قالب بسته‌هایی حمایتی؛ هدایایی به برخی خانواده‌های کم برخوردار در مناطق پیرامونی شهر که کودکان توان‌یاب دارند، در حال توزیع است. امیدواریم همه این تلاش‌ها در شهرداری مشهد مورد توجه و قبول حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) قرار گرفته باشد و لحظاتی توام با نشاط و طراوت برای شهروندان فراهم کرده باشیم.

    تعداد بازدید: 39
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر