اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 53
    کد: 173371
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
    به ابتکار معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان برگزار شد

    یک جشن متفاوت با فرشته های زمینی

    سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در مراسم جشنی به مناسبت عید نیمه شعبان میزبان 400 دانش‌آموز با نیازهای ویژه از مناطق پیرامونی شهر بود.
    حمایت شهرداری مشهد از دانش آموزان توان یاب مناطق کم برخوردار

    به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، به مناسبت  نیمه شعبان و سالروز ولادت امام عصر (عج) و در راستای افزایش امید و نشاط در بین دانش آموزان استثنایی، حمایت از افراد دارای معلولیت و اقشار آسیب‌پذیر، جشن نیمه شعبان ویژه دانش‌آموزان با نیازهای خاص مناطق حاشیه شهر مشهد،دیروز و امروز 3 و 4 اردیبهشت ماه 1398 در مجتمع آموزشی فرهنگی وتوانبخشی امام رضا (ع) واقع در بلوار مجیدیه برگزار شد.

    بر اساس این گزارش مراسم جشن نیمه شعبان ویژه دانش‌آموزان با نیازهای خاص با حضور احسان اصولی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی مشهد و مهدی زارعی معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی، قاسم پور رییس آموزش و پرورش استثنایی و رضا دانایی معاون اجتماعی و مشارکت‌ها برگزار شد.

    اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر از اقدامات انجام شده در حوزه مناسب‌سازی شهری برای استفاده توان‌یابان و اولویت موضوع در کمیسیون مربوطه خبر داد و گفت: شورای اسلامی شهر مشهد هم در بعد قانونگذاری با تاکید بر لزوم مناسب‌سازی فضاهای شهری برای شهروندان با نیازهای خاص تاکید دارد و هم اینکه در بعد حمایتی از برنامه‌ها و تصمیماتی که به نفع این عزیزان گرفته می‌شود استقبال می‌کند.

    به گزارش خبرنگار پایگاه، تعداد 400 بسته حمایتی به همین مناسبت در بین خانواده‌های این دانش‌آموزان توزیع شد. در پایان با حضور مهدی زارعی معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد به صورت نمادین، به تعدادی از والدین کودکان با نیازهای ویژه که در مراسم حاضر بودند، بسته حمایتی اهدا شد.

    پیش از این در این رابطه معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرده بود: دانش آموزان، سرمایه‌های اصلی جامعه  محسوب می‌شوند و افزایش شور، نشاط و امید و توانمندی در دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، زمینه‌ساز پرورش آینده سازان کشور است، در همین راستا این معاونت با مشارکت اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی به منظور اعتلای جایگاه و پیشرفت جامعه اقدام به برگزاری برنامه‌هایی از این قبیل ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه می‌کند.

    دانایی افزود: امید است که با فراگیر شدن آموزش‌های توانمندسازی، افزایش نشاط و امید در میان دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه و هم‌افزایی نهادهای دولتی، گامی موثر در جهت ارتقای توانایی افراد دارای معلولیت برداشته شود و تغییر نگرش جامعه به این قشر را هر چه بیشتر شاهد باشیم.
    تعداد بازدید: 53
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر