• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 78
    کد: 173505
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
    در آستانه روز شوراها در مشهد رقم خورد

    یادی از اعضای شورای اسلامی مشهد در قاب خاطرات شهر

    همزمان با هفته گرامیداشت شوراها، تصویر اعضای چهار دوره پیشین شورای اسلامی شهر مشهد در قاب عکس‌های شهر مشهد جای گرفت.
    اکران عکس اعضای پیشین شورای اسلامی شهر مشهد

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، به همت معاونت فرهنگی و هنری این سازمان، همزمان با هفته شوراها در 33 قاب عکس جانمایی شده در معابر و خیابان‌های پر تردد شهر، تصاویری از اعضای ادوار شورای اسلامی مشهد به نمایش گذاشته شد.

    نهم اردیبهشت ماه به‌عنوان روز شوراها نامگذاری شده است. اولین قانون شوراهای اسلامی کشور در سال 1361 از تصویب مجلس شورای اسلامی گذشت. پس از آن این قانون در 5 نوبت دستخوش تغییرات و اصلاحاتی شد و در  نهایت آخرین اصلاح آن در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 1375 انجام شد. 

    پس از تشکیل دولت هفتم، مقدمات انتخابات شوراهای اسلامی فراهم شد و در 17 اسفند سال 1377 اولین دوره انتخابات سراسری شوراهای اسلامی کشور با استقبال چشمگیر مردم در بیش از 40 هزار حوزه انتخاباتی برگزار شده و حدود 200 هزار نفر از منتخبان مردم جهت اداره امور شهرها و روستاهای کشور به عنوان عضو شورای اسلامی شهر یا روستا برگزیده شدند 

    شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری و سخنان ریاست جمهوری وقت آغاز شد.

    تعداد بازدید: 78
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر