• چهارشنبه،26 تیر 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 44
    کد: 174255
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
    معاون شهردار مشهد در سه‌شنبه فرهنگی مرکز اسناد آستان قدس رضوی مطرح کرد

    مشهد مقصد علمی و زیارتی جهان اسلام

    در اولین روز ماه مبارک رمضان و در هفتمین برنامه «سه‌شنبه‌های فرهنگی» مرکز اسناد، موزه‌ها و کتابخانه آستان قدس رضوی با حضور مهدی زارعی برای اولین بار از قدیمی‌ترین مصحف کامل جهان با دست خط منسوب به حضرت امیرالمومنین علی(ع) رونمایی شد.
    رونمایی از قدیمی ترین نسخه خطی قرآن

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، این مراسم رونمایی ظهر امروز ۱۷ اردیبهشت ۹۸ با حضور معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد،  در موزه قرآن حرم مطهر رضوی برگزار شد.

    مهدی زارعی در آیین رونمایی از قدیمی‌ترین نسخه خطی قرآن کریم گفت: در جایی حضور داریم که یکی از بزرگ‌ترین نفایس و گنجینه‌های کشور در حوزه اسناد و مدارک، بیشترین کتاب‌های علمی با موضوع رشد و تعالی علمی، تاریخی، معنوی و موضوعات دیگر در آن وجود دارد.

    وی افزود: مدیریت شهری این افتخار را دارد که طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و آستان قدس رضوی بسته شده، بتواند کاری را آغاز کند که بسترساز حرکت‌های پیش‌رو و ارائه خدمات شایسته و درخور به زائران و مجاوران و شهروندان مشهد مقدس باشد. امیدوارم که بتوانیم این ذخایر ارزشمند را برای دوستداران و علاقه‌مندان حفظ کنیم.

    معاون شهردار مشهد در ادامه تصریح کرد: وجود معنوی آستان مبارک و ملکوتی حضرت رضا(ع) در مشهد، مهم‌ترین سرمایه این شهر است و مجموعه شهرداری مسائل و موضوعات مرتبط با حرم مطهر رضوی را در اولویت کارهای خود قرار داده است. 

    زارعی تاکید کرد: اگر ما معتقدیم که مشهد برای همه است، پس باید همه برای مشهد کار کنند و جایگاه این پایتخت معنوی را در جهان اسلام به عنوان مقصد علمی و زیارتی به مشتاقان این حضرت معرفی کنیم. تلاش می‌کنیم در حوزه‌های داخلی و بین‌المللی بتوانیم فضایی را آماده کنیم که آنچه وجود دارد به بهترین شکل ممکن در اختیار قرآن پژوهان و عاشقان این مکتب قرار گیرد. ما آمادگی خودمان را در حوزه‌های بسط و گسترش فرهنگ رضوی و ارتقا زمینه‌های موجود برای تحقیق و ایجاد بسترهای فرهنگی در سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری اعلام می‌کنم.

    تعداد بازدید: 44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر