• دوشنبه،04 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 92
    کد: 174447
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
    همزمان با روز بزرگداشت فردوسی به همت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری رقم خواهد خورد

    رونمایی از رستم و رخش و اژدها در مشهد

    به مناسبت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی، دو مجسمه شاخص با الهام از داستان های شاهنامه، در مشهد رونمایی می‌شود.
    رونمایی از 2 المان شاخص در داستان های شاهنامه

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، آثار هنر شهری و نمادهای داستان‌های شاهنامه در مشهد، رونمایی خواهد شد.

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این باره گفت: از آثار رسیده به جشنواره خانه بهار 2 اثر که به موضوع شاهنامه پرداخته بودند انتخاب شده و بزودی به صورت دائمی در نقاط منتخب شهر مشهد جانمایی خواهد شد.

    مهدی زارعی در ادامه افزود: این نمادها در مرحله تولید است و در روز بزرگداشت فردوسی طی مراسمی از آنها رونمایی می‌شود. این مجسمه‌ها با نام‌های «رستم و رخش» و «رستم و اژدها» با ارتفاع 5/5 متر و از جنس فایبرگلس و فلز است.

    وی افزود: در المان رستم و رخش، رستم بر روی رخش و در حالتی به تصویر کشیده شده که جنگاوری و ابهت رستم و چابکی و قدرت رخش به نمایش در آمده است. از نظر تطابق با آنچه از رستم و رخش در شاهنامه وجود دارد از دیدگاه صاحبنطرانی همچون آقایان راشد، یاحقی و دیگر اساتید استفاده شده است.

    معاون شهردار مشهد اضافه کرد: در المان رستم و اژدها نیز با نظر آقای بیهقی استاد دانشگاه فردوسی مشهد قرار شد که برداشتی آزاد از خان سوم که همان نبرد رستم و اژدهاست به تصویر کشیده شود.

     

    تعداد بازدید: 92
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر