• پنج شنبه،30 خرداد 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 29
    کد: 174927
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
    بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شد

    رونمایی از دو المان ثابت و بهره‌برداری از جلوخان

    همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی از چند طرح عمرانی در منطقه توس و دو المان ثابت با موضوعات شخصیت‌های شاهنامه با حضور جمعی از مسئولین شهری و هنرمندان در این منطقه رونمایی شد.
    افتتاحیه جلوخان و رونمایی از المان های ثابت

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، روز گذشته 25 اردیبهشت‌ماه مصادف با بزرگداشت فردوسی از طرح‌های عمرانی منطقه توس و دو مجسمه از شخصیت‎های شاهنامه در این منطقه رونمایی شد. 

    مراسم بهره برداری از فاز اول بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی که طی شش ماه انجام شده بود، با حضور کلایی شهردار مشهد، زارعی معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی و جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد.

    المان‌های رستم و رخش و نبرد رستم و اژدها از جمله المان‌های ثابتی هستند که همزمان با این روز ملی در بلوار شاهنامه با حضور محمدرضا کلائی شهردار مشهد، اعضای شورای شهر، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و جمعی از فردوسی پژوهان و هنرمندان رونمایی شد.

    شهردار مشهد و مسئولین شهری از عمارت تاریخی چهار برج واقعه در منطقه تاریخی توس به همت شهرداری از خطر تخریب نجات یافته و احیا شد و مراحل پایانی خود را برای بهره‌برداری از این پروژه طی می‌کند، بازدید کردند.

    گفتنی است عمارت چهار برج پس از مرمت و بازسازی تبدیل به یک مجموعه گردشگری خواهد شد و تمامی هزینه ها و عملیات اجرایی نوسازی و مرمت آن توسط شهرداری مشهد انجام شده است و طرح ها اجرا شده به تائید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است. پس از پایان عملیات مرمت و بهره برداری از عمارت این مجموعه به عنوان مجموعه گردشگری در فاز دوم و با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل و بخش هایی دیگر از جمله موزه مرتبط با شاهنامه و فردوسی به آن اضافه خواهد شد.

     

    تعداد بازدید: 29
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر