اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 171
    کد: 175125
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
    در دوازدهمین شب ماه مبارک رمضان و در شهر مشهد

    بهار جان‌ها میزبان بیست هزار نفر شد

    به همت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، شب گذشته جشنواره بهار جان‌ها در خیابان‌های منتخب مناطق 13 گانه با استقبال بی‌نظیر شهروندان مشهدی روبه رو شد.
    بهار جان ها جشنواره رمضان مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، شب گذشته 28 اردیبهشت‌ 98 و مصادف با دوازدهمین شب ماه مبارک رمضان، مجموعه فعالیت‌های شهرداری مشهد در فرهنگسراها، خیابان‌ها و میدان جانباز نزدیک به20 هزار نفر مخاطب داشت.

    جشنواره «رمضان، بهار جان‌ها» رویداد بزرگ شهری به مناسبت ماه رحمت الهی است که در مقیاس شهری و منطقه‌ای از آغازین روز ماه مبارک رمضان در مشهد به راه  با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و آموزشی مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

    تلاوت قرآن کریم، اجرای تواشیح، برگزاری نماز جماعت، جنگ‌های شادی، آموزش احکام، برپایی سفره‌های ساده افطاری و پویش مردمی «میزبان باشیم»، اجرای بازی‌های تفریحی، ورزشی و بومی محلی، ایستگاه‌های ساخت عروسک به نفع کودکان آسیب‌دیده در سیل‌های اخیر با عنوان «هم‌بازی‌شو» و برپایی بازارچه صنایع دستی از جمله برنامه‌های این جشنواره است. 

    رویداد بزرگ فرهنگی و هنری «بهار جان‌ها» در میدان جانباز از جمله برنامه‌های شاخص در ایام ماه مبارک است که از 22 اردیبهشت ماه تا 2 خرداد هر شب بعد از افطار در میدان جانباز، جنب مجتمع پاژ با حضور هنرمندان و چهره‌های شاخص فرهنگی برگزار می‌شود. 

    گفتنی است این جشنواره‌ها در مناطق سیزده‌گانه تا آخرین روز ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و همه روزه پیش از اذان با جزءخوانی و قرائت قرآن کریم آغاز می‌شود و در ادامه با برپایی نماز و سفره‌های ساده افطاری با حضور اهالی هر محله ادامه می‌یابد. بر اساس این گزارش، سفره‌های ساده افطاری بستر و زمینه‌ای است که شهرداری فراهم اورده تا خانواده‌ها و ساکنان هر منطقه بتوانند مراسم افطاری خود را ساده، اما همراه با هم برگزار کنند.

    از اهداف این رویداد می‌توان به ایجاد زمینه مراوده و همنشینی شهروندان با یکدیگر و دامن زدن به تعامل اجتماعی گرم در محیط‌های باز اشاره کرد. همچنین برگزاری ساده‌ و بی‌پیرایه رسم و رسوم مردمی و اجتماعی، ترویج گفتگو و آموزش غیر مستقیم فرهنگ شهروندی از اهداف این طرح بیان شده که توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در دست اجراست. 

    تعداد بازدید: 171
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر