• دوشنبه،04 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 81
    کد: 175446
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
    معاون شهردار مشهد خبرداد

    در بهار جان ها شهروندان میزبان یکدیگر شدند

    در 15 روز اول ماه رمضان و طی250 برنامه با عنوان پویش مردمی «میزبان باشیم» در سطح مناطق سیزده گانه مشهد 300 هزار شهروند حضور پیدا کردند.
    300 هزار مشهدی با پویش میزبان باشیم همراه شدند

    به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، مهدی زارعی معاون شهردار مشهد در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه به رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و قرآنی متنوع در جشنواره «رمضان، بهار جان‌ها» اشاره کرده و گفت: هدف ما خدمتگزاری به روزه داران است و هدف دیگر ما درخشیدن شهر مشهد مقدس در ماه رمضان بین شهرهای اسلامی است. به همین منظور این جشنواره با دربرگیری موضوعات مختلف و مناسبتی در این ایام تدارک دیده شد. 

    وی افزود: این جشنواره در سطوح مختلف شهری و بین‌المللی اطلاع‌رسانی شد و مبنای این کار  ترغیب هموطنان و مسلمانان سایر کشورها، سفر به مشهد در ماه رمضان است. همین‌طور پویش مردمی «میزبان باشیم» و «سفره های ساده افطاری» با هدف افزایش تعامل اجتماعی در محیط‌های باز، تشویق به گفتگو و همنشینی، ترویج رسوم پسندیده اسلامی، همنشینی خانوادگی و سفره‌های ساده و دور از تجمل بر پا شده است. 
    مهدی زارعی تصریح کرد: در این راستا بیش از 30 ایستگاه در معابر و خیابان‌های مناطق سیزده‌گانه و فرهنگسراها با فراهم کردن زیرساخت یک افطاری ساده برای حضور و میزبانی شهروندان از یکدیگر، به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان با همکاری ادارات اجتماعی فرهنگی مناطق مهیا شد.

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداریمشهد ضمن تشریح جزئیات این رویداد بزرگ فرهنگی و اجتماعی گفت: برپایی نماز جماعت، جزءخوانی قرآن کریم، مناجات خوانی و برنامه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و سرگرمی، برپایی غرفه‌های جنبی بازی‌های فکری، بازی‌های بومی و محلی، سرگرمی و ورزش در مناطق 13گانه برای رده‌های سنی مختلف، بخشی از پیوست فرهنگی اجرا شده در این پویش است.

    زارعی بیان کرد: در 15 روز اول ماه مبارک در 250 برنامه با عنوان پویش مردمی «میزبان باشیم» در سطح مناطق اجرا شده و مجموعا قریب به 300 هزار شهروند و زائر حضور پیدا کردند. تاکنون بیشترین مخاطب در برنامه‌های مناطق 1 ،2 ،7 ،8 ،9 و 11 حضور داشته‌اند.

    وی با بیان این موضوع که «جشنواره بزرگ بهار جان‌ها، برنامه محوری سازمان اجتماعی فرهنگی در میدان جانباز بود، افزود: هر شب حدود 1500 نفر مخاطب در این برنامه حضور داشتند و آخرین شب اجرای این جشنواره جمعیت حاضر بالغ بر 3 هزار نفر اعلام شد.

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: یکی از اقدامات ویژه ما در این جشنواره، همکاری با ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان مالی غیرعمد بود و فضایی فراهم کردیم تا این عزیزان بتوانند مردم خوب و مهربان ما را برای این امر خیر و نیکو تشویق و ترغیب کنند.

    زارعی با اشاره به این موضوع که المان‌های ویژه‌ای برای این ایام طراحی شد، عنوان‌کرد: طراحی و نصب شش عدد یادمان هنری به شکل هلال ماه با عنوان «بهار جان‌ها» در میادین و معابر پر تردد شهر انجام شد. برگزاری تورهای شبانه ویژه ماه رمضان، حرم شناسی و بازدید از موزه‌ها با همکاری اداره اسناد و کتابخانه‌ها و موزه آستان قدس رضوی از ویژه برنامه‌های ما در این ایام است.

    معاون شهردار مشهد تاکید کرد: جشن‌های روزه اولی‌ها، رقابت‌های اذان، قرائت، حفظ و تفسیر قرآن، رویدادهای نمایش فیلم، تئاتر، کتابخوانی، اعتکاف علمی ویژه نوجوانان و جوانان – استهلال و برنامه‌های آموزشی رصد، بازارچه‌های حمایت و توانمندسازی بانوان، شب‌های هویت، شب شعر، رادیو رمضان، سینما کودک از دیگر برنامه‌های اجرا شده در فرهنگسراها است. ارائه پیوست فرهنگی، هنری و ورزشی در خیابان فرهنگ، هنر و غذا در بلوار خیام از رویدادهای این جشنواره است.

     

    تعداد بازدید: 81
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر