• چهارشنبه،15 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 94
    کد: 175557
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
    معاون شهردار در حاشیه نمایشگاه «غدیر تا قدر»

    نیاز به اجرای آثار نمایشی تاریخ صدر اسلام داریم

    عموم مردم برای درک شرایط بهتر از مسائل و مشکلات تاریخ صدر اسلام نیاز به اجرای این روایت‌ها در قالب تصویر و نمایش دارند.
    نمایشگاه غدیر تا قدر

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، مهدی زارعی در بازدید از نمایشگاه «غدیر تا قدر» به اهمیت محتوای غنی در برنامه‌های فرهنگی تاکید کرد.

    معاون شهردار مشهد در ادامه افزود: این برنامه یکی از اقدامات مبتکرانه و خلاقانه‌ای است که با مساعدت و همکاری شهرداری مشهد با مدیریت مردم کار به وقوع می‌پیوندد و شاکله این اقدم مناسب و پسندیده است. 

    زارعی با اشاره به نوآورانه بودن این اقدام نمایشی تصریح کرد: باید از دست‌اندرکاران این حرکت فرهنگی به ویژه خدمتگزاران «حسینیه مددیان» و مسجد «گدای علی»، شهرداری منطقه ثامن و اداره اجتماعی و فرهنگی این منطقه تشکر کنم که برپایی این نمایشگاه را به صورت خودجوش رقم زدند. این اقدام ارزشمندی است و می‌توان این قبیل از برنامه‎‌ها را به لحاظ محتوای غنی‌تر و با شکل بهتری انجام داد.

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری گفت: عموم مردم نیاز دارند که وقایع تاریخی صدر اسلام و به ویژه دوران حکومت مولای متقیان حضرت علی(ع) آمیخته با هنرهای تجسمی و با تصویر ببینند، این آغاز خوبی در این مسیر است و با همت دوستان در سال‌های بعد پر بارتر برگزار شود. 

    وی در انتها با اشاره به این موضوع که برپایی این نمایشگاه بخشی از رویداد فرهنگی و اجتماعی «رمضان، بهار جان‌ها» است، افزود: هدف ما از برگزاری این رویداد فراهم کردن حداقل بسترهای فرهنگی برای حضور و مشارکت مردم در حوزه برگزاری مراسم‌های مناسبتی و پویش «میزبان باشیم» که پیوست این برنامه بود، برسیم که خوشبختانه با حضور پرشور مردم در این برنامه اتفاق افتاد. 

     ما به هدف خودمان که می‌خواستیم حداقل بسترهایی برای حضور و مشارکت مردم در حوزه برگزاری بهار جان‌ها و پویش میزبان باشیم فراهم کنیم، رسیده‌ایم. با گستراندن یک سفره ساده، دیدیم که مردم خودشان پای کار آمدند و مهربانی را با «میهمان بودن و میزبان بودن» اثبات کردند. 

    گفتنی است که در نمایشگاه «غدیر تا قدر»، اتفاقات مهمی در حوزه مسائل تاریخی صدر اسلام، بنای کعبه به دست حضرت ابراهیم نبی، ولادت حضرت علی(ع) در این مکان، شهادت حضرت و سیره و رفتار این امام همام به نمایش گذاشته شد. این نمایش هر شب پس از افطار در انتهای بلوار شهید حاجی حسنی کارگر، میدان شهید حججی، جنب حسینیه مددیان اجرا می‌شود.                                                                                   

    تعداد بازدید: 94
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر