• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 47
    کد: 175995
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
    همراه با کودکان کار در پویش مردمی میزبان باشیم

    شادی بچه‌های کار در چرخ و فلک شهربازی

    فرهنگسراهای کودک و آینده و شهر زیبا و ایمن، میزبان کودکان کار در دو رویداد فرهنگی با نشاط شدند.
    میزبانی دو فرهنگسرا از کودکان کار

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، سفره‌های ساده افطاری در فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن میزبان کودکان کار مشهدی شد. 

    از ابتدای ماه مبارک رمضان، پویش میزبان باشیم با طرح برنامه یک افطاری ساده، فضای همدلی و ساعاتی گفت‌گو و همنشینی را برای گروه‌های مختلف جامعه فراهم کرد. در این پویش مردمی که امکانات از سوی شهرداری توسط مناطق سیزده‌گانه در اختیار عموم قرار می‌گرفت، فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن با مشارکت جمعی از خیرین و تشکل‌های مردم‌نهادی که در حوزه کودکان کار فعالیت می‌کنند، شبی را میزبان این کودکان، پای سفره‌های ساده افطار بود. 

    کودکان کار به افرادی اطلاق می‌شود که به دلیل شرایط نامطلوب فرهنگی و اقتصادی خانواده، مجبور به کار کردن در سنین پایین شده و از سایر امکانات رفاهی که کودکان معمولی از آن برخودار هستند، باز می‌مانند. این افراد اغلب شرایط ادامه تحصیل را نداشته و به دلیل فقر فرهنگی مورد توجه آحاد جامعه قرار نمی‌گیرند.

    به گفته یکی از مشارکت‌کنندگان در این برنامه: «هدف اصلی اجرای این برنامه این بود که اعلام کنیم برای دور هم بودن نیاز به امکانات و هزینه‌های زیاد نیست و اگر هدف همدلی باشد با یک مراسم ساده می‌توانیم این تجربه را کسب کنیم». در این مراسم 120 خانواده آسیب‌پذیر به همراه کودکانشان حضور داشتند.

    فرهنگسرای کودک و آینده نیز در یک اقدام شایسته میزبان کودکان در شهربازی پاک ملت بود. در این برنامه 55 نفر از کودکان کار به همراه مادرنشان، ساعات شاد و به یاد ماندنی را سپری کردند. شادی در زندگی این کودکان قطعه گم شده پازلی است که جامعه می‌تواند شرایط به وجود آمدن آن را ایجاد کند. 

    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر