• سه شنبه،21 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 95
    کد: 177678
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
    در آیین افتتاحیه طرح «محله ما» مطرح شد

    اولویت افزایش اعتماد عمومی و مشارکت اجتماعی

    روز گذشته 9 تیرماه 98، افتتاحیه طرح «محله ما» با حضور شهردار مشهد، رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر، معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.
    افتتاحیه محله ما

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، شهردار مشهد در مراسم آغاز طرح «محله ما» گفت: مدیریت شهری به دنبال تحقق شعار شورای پنجم در تبدیل کردن افراد از «مشاهده‌گر» به «ناظر» و از «منتقد» به «پیشنهاددهنده» است و معتقدیم طرح محله ما می‌تواند این شعار را تحقق بخشد.

    محمدرضا کلائی افزود: مردم از مدیریت شهری توقعاتی دارند که گاهی با داشته‌ها متناسب نیست، مشارکت در تصمیمات، واقع‌بینی مردم را افزایش و توقعات آن‌ها را منطقی‌تر می‌کند؛ طرح محله ما می‌تواند ضمن بالابردن اعتماد مردم، مشارکت اجتماعی آن‌ها را نیز افزایش دهد.

    همگام با سیره رضوی در مشهد خدمت می‌کنیم

    رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه این نشست گفت: در کلان‌شهر مشهد با توجه به موقعیت خاص در کشور و حضور بی‌نظیر زائران بی‌شک نیازمند ایجاد حس تعلق در میان شهروندان و جلب مشارکت آنان برای اداره بهتر شهر در امور شهری هستیم.

    احسان اصولی تصریح کرد: مشهد ماهیت خود را از مرقد مضجع امام رضا(ع) دارد بنابراین باید تمام فعالیت‌هایی که در این کلانشهر انجام می‌شود، برگرفته از سیره رضوی باشد.

    وی تاکید کرد: حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را با صفت رئوف می‌شناسیم و در تاریخ اسلام امام مهربانی، گفتگو و مدارا شناخته شدند، ما نمی‌توانیم فعالیتی انجام دهیم و بی‌توجه به سیره و رفتار ایشان عمل کنیم. آنچه تاکنون مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر سعی کرده در عملکرد خود به آن توجه داشته باشد، توجه به سیره رضوی است.

    اصولی بیان‌کرد: یکی از مصادیق مهمی که در مدیریت شهری پیگیری می‌شود، پُر کردن فاصله میان جمعیت ۳ میلیون نفری مشهد با مجموعه مدیریت شهری است. شورای شهر و مدیریت شهر مشهد باید برای مردمی که صاحبان اصلی قدرت هستند، فضای مدارا، گفت‌وگو را با استفاده از شوراهای اجتماعی محلات فراهم کند.

    رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به گستره جغرافیایی و تنوع جمعیتی که در سطح شهر مشهد، مسلما نیازها و‌ خواسته‌های مردم متفاوت است بنابراین ضروری است که شوراهای اجتماعی محلات و جایگاه آنان را تقویت کنیم.

    هدف اصلی ما جلب مشارکت مردم در امور شهری است

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: «محله ما» پروژه‌ای با هدف تحقق شعار مشارکت شهروندان در مدیریت شهری است. این پروژه چندین بار در سال‌های گذشته به صورت محدود مورد سنجش و آزمون و خطا قرار گرفته است تا بتوانم مشکلات اجرایی احتمالی آن را برطرف کنیم.

    مهدی زارعی در ادامه افزود: وارد کردن مردم به مسیری که شاید تخصص کافی در آن ندارند و تاکنون مدیریت شهری به تنهایی هدایت آن را بر عهده داشته، کار دشواری است اما این موضوع باید از نقطه‌ای آغاز شود. این طرح می‌تواند پل ارتباطی میان مردم و مدیریت شهری باشد، این طرح می‌تواند بستری برای تحقق نظرات و مشارکت مردمی را فراهم سازد.

    وی تصریح‌کرد: بازدید میدانی از ۱۳۸ محدوده پیشنهادی و اولویت‌بندی محدوده‌ها، برگزاری جلسات با مناطق هدف و انتخاب ۴۴ محله هدف در گام نخست، از جمله اقدامات صورت گرفته در این طرح است. امیدواریم بتوانیم به واسطه طرح‌ «محله ما» کاری ارزشمند،‌ ماندگار و اثربخش در ۱۷۱ محله مشهد مقدس به ثمر برسانیم.

     

    تعداد بازدید: 95
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر