• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 66
    کد: 178158
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
    در راستای آگاه‌سازی کودکان نسبت به محیط زیست برگزار می‌شود

    دومین گام سفیران شهر زیبا

    این طرح به همت فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن با هدف آگاه‌سازی کودکان نسبت به محیط پیرامون خود و نگهداری، شناخت و حفظ محیط زیست انجام می‌شود.
    سفیران شهر زیبا

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، طرح سفیران شهر زیبا که از سال 97 در فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن با هدف پرورش اخلاق شهروندی، مسئولیت‌پذیری و اخلاق اجتماعی در قالب تورهای بازدید و آموزش‌های بازی‌محور به اجرا در آمده، اکنون در فاز دوم به حرکت خود ادامه می‌دهد. 

    طرح سفیران در قالب‌های مختلف آموزشی از جمله سفالگری، نقاشی، تور، بازدید و کارهای تیمی با هدف آموزش غیرمستقیم از طریق بازی اجرا می‌شود. کودک در طول بازه زمانی طولانی آموزش را دریافت کرده و این تغییر بصورت ناخودآگاه و آهسته در او به وجود می‌آید. در فاز اول این برنامه کودکان به تنهایی در تورها و بازدیدها تحت آموزش قرار می‌گرفتند اما در فاز دوم برنامه کمی متفاوت‌تر از گذشته است چرا که والدین نیز همراه با کودکانشان در این دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند و آموزش‌ها هم برای کودکان و هم برای والدین آنان ارائه می‌شود. 

    طرح سفیران در سه گروه سنی ۴ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال و 10تا ۱۴ سال اجرا می‌شود. توجه به مسائل زیست محیطی، کاهش آلودگی هوا از راه‌های مختلف، اهمیت به مراقبت حیوانات، استفاده از گل و گیاه و نگهداری از آن در خانه و بازدید از پارک‌های موضوعی گل و گیاه، باغ وحش و آشنایی با خدمات شهرداری از جمله مدیریت پسماند، حمل و نقل عمومی و ترافیک از جمله برنامه‌هایی است که به سفیران شهر زیبا ارائه می‌شود.

    گفتنی است این طرح منحصر به ایام تابستان و اوقات فراغت نیست بلکه در تمام سال اجرا شده و آموزش‌ها قطع نمی‌شود. همچنین از نکات مثبت این طرح درگیر کردن مداوم کودکان حتی بعد از کلاس‌های آموزشی و اردوها است.

     

    تعداد بازدید: 66
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر