اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 106
    کد: 178447
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
    با امضای تفاهم اولیه بین شهرداری و آموزش‌پرورش صورت می‌گیرد

    شاهنامه در مدرسه‌های مشهد

    براساس پیش تفاهمی که امروز بین سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اداره‌کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی صورت گرفت، از این پس شاهنامه فردوسی در مقطع پیش‌دبستانی به دانش‌آموزان مشهدی آموزش داده می‌شود.
    تفاهم نامه با مدارس برای آموزش و شاهنامه به دبستانی‌ها

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، صبح روز 19 تیرماه 98 مقارن با روز صدور فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با توجه ویژه به مجموعه توس و جایگاه فردوسی، در جلسه‌ای که با حضور مدیران و معاونان آموزش و پرورش و مدیران شهرداری تشکیل شد، تفاهم‌نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش در راستای ایجاد بستر آموزش شاهنامه در این مقاطع تحصیلی را منعقد کردند.

    این تفاهم نامه که مستند به بندهای 4 تا 14 سند تحول بنیادین است، با هدف زمینه‌سازی کسب شایستگی‌های لازم فردی و جمعی  در راستای صیانت از وحدت ملی و انسجام اجتماعی است و رویکرد ایران دوستی، افتخار به تاریخ و تمدن ایران و اسلام، اهتمام به احیای تمدن اسلامی با استفاده از فرهنگ و زبان فارسی از دیگر اهداف این برنامه است.

    این طرح پس از انجام مراحل کارشناسی با استفاده از نظر متخصصان روانشناسی کودک، ادبیات کودک و نوجوان و شاهنامه‌خوانی از ابتدای سال تحصیلی 99- 98 در سطوح پیش دبستانی‌ و مدارس ابتدایی نواحی هفتگانه و منطقه تبادکان در 32 مرکز به صورت پایلوت و برای حدود 1200 نوآموز و دانش‌آموز به مدت یکسال و بصورت آزمایشی اجرا و ارزیابی می‌شود.

    گفتنی است در این جلسه ریاضی رییس کمیسیون توسعه و عمران توس، شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، حقیقی معاون آموزش ابتدایی اداره‌ کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی، معاونان ابتدایی نواحی هفتگانه و جمعی از کارشناسان ستادی حضور داشتند. این نشست در اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی برگزار شد.

    تعداد بازدید: 106
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر