• چهارشنبه،07 خرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 374
    کد: 179010
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
    معاون سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد:

    هدف محله ما جلب مشارکت شهروندان است

    افزایش رضایت‌مندی از مدیریت شهری، مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها، ارتقای فرهنگ مشارکت‌جویی، حضور مؤثر شهروندان در فرآیند کیفیت‌بخشی به امور اجرایی در محلات و اجرای پروژه‌ها در محلات با کمک شهروندان‌ از جمله اهداف طرح «محله ما» است.
    طرح محله ما

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رضا دانایی 26 تیرماه 1398 در جلسه معارفه گروه‌های تسهیل‌گر طرح «محله ما» در منطقه 11 گفت: افزایش مشارکت مردمی، می‌تواند بسیاری از مشکلات و مخاطراتی را که اکنون گریبانگیر شهر شده، کاهش دهد و از طرفی عموم شهروندان می‌توانند در تصمیماتی که برای بهبود وضعیت محلات شود، نقش داشته باشند.

    وی تصریح کرد: طبق تبصره 22 بودجه مصوب شورای اسلامی مشهد، 5 درصد مازاد بودجه‌های عمرانی به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان که از طریق شورای اجتماعی محلات ارائه می‌شود، اختصاص یافته است.  طرح «محله ما» ساز وکار و چگونگی تحقق این بودجه را مشخص کرده و آن‌ها از طریق آیین نامه مصوب این طرح می‌توانند، بودجه را جذب کنند.

    دانایی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح «محله ما» اطلاع از نیازهای شهروندان در محلات است، عنوان کرد: براین اساس ما از مسائل و مشکلات مردم در مناطق مطلع می‌شویم و آن‌ها را تحلیل می‌کنیم؛ بخشی از این داده‌ها در خود پروژه استفاده می‌شود و بخش دیگر نیز به مدیران شهری منتقل می‌شود تا در فرآیند اجرایی حل معضلات شهری از این نکات استفاده کنند.

    وی با تاکید براینکه باید بسترهایی را فراهم کنیم که مشارکت مردمی افزایش یابد، بیان کرد: این طرح فرصتی است تا سایر بخش‌های شهرداری از آن به عنوان الگو و روشی که ثمره آن افزایش سرمایه‌های اجتماعی است، بهره‌مند شوند. 

     

    تعداد بازدید: 374
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر