اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 260
    کد: 181653
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
    سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در گفتگو با برنامه تلویزیونی به وقت امشب

    انتظارها از فضاهای فرهنگی مشهد متفاوت است

    انتظار متفاوتی از فضای فرهنگی شهر مشهد به عنوان یک شهر مذهبی نسبت به شهرهای دیگر کشور وجود دارد .
    گفتگوی تلویزیونی به وقت امشب با سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی در گفتگوی تلویزیونی به وقت امشب به ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی شهرداری و اقدامات انجام شده در دوساله اخیر پرداخت.

    وی گفت: انتظار متفاوتی از فضای فرهنگی شهر مشهد به عنوان یک شهر مذهبی نسبت به شهرهای دیگر کشور وجود دارد و طبیعی است که از لحاظ فرهنگی باید واجد ویژگی‌های خاص و شاخصی باشد. برای داشتن شهری که به استانداردهای امروزی نزدیک است، می‌دانیم که باید مشارکت شهروندان در اداره امور شهر، بیش از پیش تسهیل شود. در این راستا یکی از نهادهایی که از گذشته تا کنون وجود داشته، «نهاد شورای اجتماعی محلات» است. 

    مصحفی تاکید کرد: تلاش شده در شوراهای اجتماعی محلات گام‌های تکمیلی برداشته شود و بهترین شکل ممکنه بتواند به فعالیت‌های خودش ادامه دهد. وقتی شهر بتواند حس تعلق مردم به شهر را افزایش دهد و علاوه برآن بتواند با جذب و جلب مشارکت مردم در حوزه اداره امور شهری و واگذاری مسئولیت‌های محلی به مردم تلاش کند، قطعا تبدیل به شهری دوست‌داشتنی و قابل افتخار شود. 

    سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری افزود: اعضای شورای اجتماعی محلات از طریق انتخابات تعیین می‌شوند و در روال برگزاری این انتخابات، شاهد مشارکت خوب مردم هستیم. امیدواریم شوراها بتوانند گام‌های بیشتری در راستای جلب رضایت شهروندان و مجاوران حرم مطهر رضوی بردارند.

    وی تصریح کرد: عدالت اجتماعی یکی از کلید واژه‌هایی است که همواره در گفتمان مدیریت شهری وجود داشته و دارد. باتوجه به وضعیت ویژه‌ای که شهر مشهد در مناطق پیرامونی و کم‌برخودار خودش دارد توجه به این نکته مورد تاکید است. بر همین اساس پروژه‌های مختلف عمرانی و فرهنگی در دستور کار قرار گرفته و در حال اجراست. به تازگی مجموعه ورزشی گلشن در یکی از مناطق کم برخوردار شهر به مرحله بهره‌برداری رسید و افتتاح شد.

    مصحفی در پایان افزود: یکی از مشکلات مهم کلان‌شهرها به ویژه شهر مشهد معضل ترافیک و تصادفات شهری است که به دنبال خود آسیب‌های جدی در حوزه‌های مختلف ایجاد می‌کند. سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با همراهی مجموعه شهرداری طرح جامعی را با هدف تغییر رفتار رانندگان و ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده تدارک دیده است. این طرح موضوعات زیرساختی، آموزش فرهنگ‌شهروندی در زمینه‌ انضباط ترافیکی در برمی‌گیرد و هدف آن در کنار پیشرفت وضعیت شهر، تبدیل کردن مشهد به شهری امن و ایمن است. خوشبختانه اقدامات خوبی با همکاری سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه و هماهنگ‌کننده انجام شده و امیدواریم به زودی شاهد تغییرات شگرفت در مشکلات ترافیکی کلان‌شهر مشهد باشیم.

     

    تعداد بازدید: 260
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر