• دوشنبه،20 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 80
    کد: 181951
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری برنامه‌های ویژه ایام محرم را تشریح کرد

    رخت عزا بر تن مشهد

    سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به رسم هرساله خود، در حوزه فضاسازی و نصب ریسه‌های مشکی و بیرق اقداماتی را در شهر انجام داده است.
    مصاحبه معاون اجتماعی و مشارکت های

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رضا دانایی در گفتگو با رادیو زیارت ضمن اشاره به فضاسازی متناسب در ایام ماه محرم گفت: هر ساله با آغاز ماه محرم، شهر مشهد غرق در پارچه‌ها و بیرق‌های سبز، سرخ و سیاه می‌شود. مساجد و حسینیه‌ها رنگ و بوی تازه‌ای می‌گیرند و مردم هر محله با شیوه خاص خود به سوگواری سالار شهیدان می‌پردازند. مراسم روضه‌خوانی و سینه‌زنی و تعزیه و... در گوشه و کنار شهر و دیار ما برگزار می‌شود و هرکس در حد توان سعی در خدمت‌رسانی به مراسم عزاداری را دارد تا ذره‌ای از عشق خود را به امام حسین(ع) ابراز کند. 

    وی افزود: سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به رسم هرساله خود، در حوزه فضاسازی و نصب ریسه‌های مشکی و بیرق اقداماتی را در شهر انجام داده است. همچنین در مناطق سیزده‌گانه، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی برنامه‌های متنوعی با رنگ و بوی ایام محرم تدارک دیده شده است. 

    دانایی تاکید کرد: در مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد، مبنای برنامه‌های امسال، برگزاری برنامه‎ها به صورت مشارکتی است و با همکاری تشکل‌ها، سمن‌ها و هیأت‌های مذهبی با در اختیار قراردادن بستر مناسب و امکانات به ارائه خدمت‌رسانی به عزداران حسینی می‌پردازیم. همچنین در فرهنگسرای سطح شهر برنامه‌های فرهنگی در قالب گردهمایی، سلسله جلسات آموزشی، عزاداری، تدارکات جهت برگزاری نماز ظهر عاشورا، گردهمایی شیرخوارگان حسینی، نمایش‌های آیینی و... از جمله برنامه‌های ویژه این ایام هستند. 

    معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: به لحاظ حضور همگانی و عمومی مردم در مراسم عزاداری باید نکات خاصی مورد توجّه قرار گیرند، تا علاوه بر حفظ خلوص و معنویت به سایر مسائل توجه کنیم. چرا که گاهی در مراسم عزاداری هیأت‌ها و دسته‌های سوگواری، مسائلی مورد غفلت قرار می‌گیرند.  طبق تعامل با گروه‌های اجتماعی و انجمن‌های مردم‌نهاد امسال هم قرار است متناسب با فرهنگ عزاداری، به نظافت شهر با همکاری و همراهی شهروندان دوستدار محیط زیست نیز در ایام بپردازیم.

     

    تعداد بازدید: 80
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر