اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 267
    کد: 183693
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
    توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد انجام شد

    اجرای 91 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

    در هفته دفاع مقدس 51 برنامه در فرهنگسراهای سطح شهر، 7 برنامه توسط اداره هنری و 33 برنامه در مناطق سیزده‌گانه شهرداری انجام شد.
    برنامه های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در هفته دفاع مقدس

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری این سازمان در هفته دفاع مقدس 100 عدد تابلو نوشته با محتوای مرتبط با این مناسبت و 20 مجموعه کات استند از تصاویر فرماندهان دفاع مقدس تولید و در سطح شهر نصب کرده است. 

    خرید و  نصب آویز ستونی پرچم ایران و برگزاری نمایشگاه عکس دفاع مقدس با عنوان «شکوه ایستادگی» در چهارسوق هنر کوهسنگی از دیگر برنامه‌های انجام شده توسط اداره امور هنری بود. 

    روایت حماسه در فرهنگسراها

    همزمان با هفته دفاع مقدس در فرهنگسراهای سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد برنامه‌هایی متنوع و متناسب با این ایام به اجرا درآمد. دیدار با خانواده شهدا، مهر در انتظار همدلی، روایت دفاع دیروز برای کودکان امروز، پاتوق یک قاچ کتاب، ضیافت ستارگان و سینما خانواده در فرهنگسرای خادم‌الشریعه برگزار شد. برپایی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در فرهنگسرای حجاب، برنامه مهر در انتظار همدلی و یاد یاران نیز در فرهنگسرای خانواده نیز با استقبال گسترده شهروندان روبرو شد. 

    فرهنگسرای شهر زیبا شامگاه روز 7 مهر با رویداد «جنون مجنون» میزبان جمع کثیری از رزمندگان، خانواده شهدا، هنرمندان، راویان دفاع مقدس و مسئولان بود. حمید جهانگیر فیض‌آبادی نویسنده کتاب جنون مجنون و تعدادی از همرزمانش در واحد تخریب لشگر 21 امام رضا (ع) با همراهی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، خاطرات حماسه‌آفرینی رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی را بازگو کردند. در حاشیه این رویداد نمایشگاه کتاب با موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، برگزار شد.

    فرهنگسرای غدیر در بلوار شهید شیرودی مشهد با اکران فیلم تنگه ابوغریب، کارگاه نقاشی و خطاطی «خط ایثار»، نقد و بررسی کتاب پشت دیوارهای شهر و یادواره شهدای هنرمند میزبان مخاطبان و شهروندان منطقه 6 در هفته دفاع مقدس بود. 

    همزمان با هفته دفاع مقدس به همت فرهنگسرای فناوری و رسانه در رویداد «عصر عکس» آثار «مریم کاظم زاده» اولین بانوی عکاس انقلاب و جنگ تحمیلی بررسی شد. وی در سرآغاز انقلاب اسلامی در محل اقامت رهبر کبیر انقلاب (نوفل لوشاتو فرانسه) نیز قاب‌هایی تاریخی از خود به جای گذاشته است. مریم کاظم زاده همسر شهید اصغر وصالی و اولین عکاس زن دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که عصر روز پنج‌شنبه 4 مهرماه میهمان فرهنگسرای فناوری و رسانه بود.

    گفتنی است مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در فرهنگسرای قرآن و عترت و غبارروبی مزار شهدا به همت فرهنگسرای بهرمان نیز در این ایام به اجرا درآمد. 

    فرهنگسرای پایداری نیز رویدادهای متنوعی را در این هفته برای مخاطبان خود برنامه‌ریزی و اجرا کرد. تور کودک شهید طه اقدامی، بازدید کارکنان صنایع دفاع از معراج شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان اعصاب و روان، شب خاطره همراه با اکران فیلم سینمایی ماجرای نیمروز2، کاروان مقاومت، کلاس عقیدتی پایگاه حضرت معصومه(س) حوزه 3 ناحیه بلال و شب شعر آیینی معراج ویژه هفته دفاع مقدس از برنامه‌های اجرا شده در فرهنگسرای پایداری بود.

    یادمان دفاع مقدس در مناطق 13گانه مشهد

    در مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد نیز به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان رویدادهای متنوع فرهنگی و مناسبتی ویژه ایام بزرگداشت دفاع مقدس به اجرا درآمد. 

    برنامه روایت فتح، آبروی محله آبکوه، میثاق با شهیدان در منطقه یک، همایش ورزشی هفته دفاع مقدس و نصب پرده‌های ستونی در منطقه دو انجام شد. منطقه سه با اجرای نقاشی دیواری مدرسه بلال، فضاآرایی و مهمانی لاله‌ها، غبارروبی گلزار شهدا به گرمیداشت این مناسبت پرداخت.

    مانور خودروها با پیام‌های مناسبتی هفته دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، یاد قهرمانان محله، تجلیل از خانواده شهدا، مشاوره ویزیت رایگان طب سنتی، تجلیل از خانواده شهید طالع، یادواره شهدای محله و زیارت حرم مطهر رضوی و قبور شهدا از جمله برنامه‌های اجرا شده توسط منطقه پنج است. 

    به همین مناسبت یادواره شهدای هنرمند در منطقه شش اجرا شد، همچنین فضاسازی، نصب تصاویر شهدای طرق در بلوار شهید ساعی، نصب تصویر شهید میراب در مدرسه میراب و بازدید از خانواده جانباز 70درصد مصیب آل حیدر از برنامه‌های اجرایی توسط منطقه هفت بود.

    فضاسازی خیابان امام رضا(ع)، فضاسازی خیابان خرمشهر، نمایشگاه یاد یاران، پرده‌خوانی شهدا در میدان پانزده خرداد، عطر افشانی مزار شهدای جبل النور و همایش پیاده روی خانوادگی در منطقه 8 انجام شد.  

    منطقه 9 نیز غبارروبی از مزار شهدا را با حضور اهالی این منطقه برگزار کرد. در منطقه دوازده نیز از پلاک افتخار شهدا در منزل شهید محروقی رونمایی شد. برپایی محفل شعر و خاطره‌گویی هشت سال دفاع مقدس و محفل خاطره‌گویی و مسابقه خاطرات هفته دفاع مقدس نیز برنامه‌هایی بود که به همت منطقه ثامن اجرا شد. 

    تعداد بازدید: 267
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر