اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 82
    کد: 183952
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
    بازتاب کلان پروژه حق تقدم عابر پیاده در برنامه های پلیس راهور

    طرح ویژه انضباط ترافیکی از مشهد به 9 کلان‌شهر دیگر رسید

    رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که طرح ویژه انضباط ترافیکی در کلان شهرهای کشور از دی ماه اجرایی می‌شود.
    بازتاب کلان پروژه آموزش فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد در برنامه های پلیس راهور

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به نقل از سرویس اجتماعی خبرگزاری ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر درباره‌ اجرای این طرح گفت: طرح انضباط ترافیکی در پلیس راهنمایی و رانندگی در پیش روی ماست و طبق برنامه‌ریزی‌ها از  دی ماه این طرح در ۹ کلان شهر کشور از جمله تهران اجرا می‌شود.

    وی با بیان اینکه در اجرای این طرح تنها بخش برخورد با تخلفات پیش بینی نشده است گفت: گرچه برخورد با یک سری از تخلفات تشدید خواهد شد اما هدف ما صرفا برخورد با تخلفات نیست بلکه فرهنگ‌سازی و ایمنی ترافیکی اولویت مهمتری است چرا که برخوردهای ما نشان می‌دهد که عمده‌ترین علل مرگ و میر در حوادث ترافیکی یا مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران است یا مربوط به  چند تخلف انگشت شمار از سوی رانندگان خودروهای سواری است؛ از این رو با فرهنگ‌سازی در این خصوص می‌توان از وقوع بسیاری از این حوادث جلوگیری کرد.

    رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان این که جلساتی برای هماهنگی در مورد اجرای این طرح با مسئولان مربوطه در شهرهای مختلف در حال انجام است، در مورد این که آیا کلان شهری به عنوان پایلوت برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده یا خیر؟ گفت: هر ۹ کلانشهر ما از این طرح استقبال کردند و بسترهای اجرایی آن وجود دارد که امیدواریم با هماهنگی‌های انجام شده این طرح از دی ماه اجرایی شود.

    مدیر کلان‌ پروژه فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد نیز با اشاره به این موضوع که طرح ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده برای اولین بار توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به اجرا درآمد گفت: این پروژه به عنوان مهم‌ترین طرح آموزش فرهنگ شهروندی شهرداری از تیرماه سال 98 در مشهد کلید خورده است. هدف نهایی این طرح در قالب یک کلان‌پروژه این خواهد بود که شهر مشهد در حوزه رعایت حق تقدم که یکی از شاخصه‌های فرهنگ شهروندی است شاخص شود.

    علیرضا مازاریان افزود: حلقه مفقوده معضلات ترافیکی که امروز در جامعه با آن روبه‌رو هستیم، ناشی از خلاء فرهنگی در زمینه قوانین راهنمایی و رانندگی به ویژه رعایت حق تقدم عابرپیاده است.

    تعداد بازدید: 82
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر