اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 52
    کد: 184357
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
    به مناسبت هفته ملی کودک توسط معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان صورت می‌گیرد

    بر بال پروانه‌ها با کودکان دارای نیازهای ویژه

    برنامه ویژه‌ای به مناسبت هفته ملی کودک با هدف ارتقاء سطح آگاهی جامعه نسبت به توانمندهای کودکان با نیازهای ویژه توسط شهرداری منطقه ۸، معاونت اجتماعی و مشارکت ها و هیئت ورزش‌های همگانی برگزار می‌شود.
    برنامه ویژه کودکان استثنایی به مناسبت هفته ملی کودک

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، روز جهانی کودک، به همه کودکان در سراسر جهان تعلق دارد و هر سال در این روز از موضوعات مختلفی در مورد حمایت‌های معنوی و عاطفی صحبت به میان‌ می‌آید که کودکان به آنها نیاز مبرم دارند. اما موضوعی که در این روز بیشتر مورد غفلت قرار می‌گیرد نیازها و خواسته‌های کودکانی است که دارای شرایط خاص هستند.

    کودکان با شرایط خاص یا با نیازهای ویژه (فراگیر) شامل کودکان نابینا، کم بینا و ناشنوا و کم شنوا، ناتوان و کم‌توان جسمی و حرکتی هستند که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند. اولین روز هفته ملی کودک با عنوان «کودکان با نیازهای، ویژه فرصت‌های برابر» نام‌گذاری شده است. 

    هفته ملی کودک فرصت مغتنمی است که کودکان با شرایط خاص در کنار کودکان سالم در برنامه‌های فرهنگی شرکت داشته باشند و برقراری ارتباط در دورهمی‌های شاد باعث‌ می‌شود که تفاوت‌های همدیگر را بپذیرند و فارغ از تفاوت‌ها غرق بازی و شادی‌هایشان شوند. 

    از این رو با همکاری معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان، شهرداری منطقه 8 و هیئت ورزش‌های همگانی ویژه‌برنامه «بر بال پروانه‌ها» با هدف حفظ و تغییر تصویرهای نادرست ذهنی ایجاد شده نسبت به افراد با نیازهای ویژه، حمایت از خلاقیت‌های این گروه از دانش آموزان، ایجاد نشاط اجتماعی و همچنین تقویت استعدادهای معلولین برگزار می‌شود. ویژه برنامه بر بال پروانه‌ها همزمان با هفته ملی کودک در مدارس کودکان با نیازهای ویژه و در سطح منطقه هشت شهرداری مشهد به اجرا در خواهد آمد.

    تعداد بازدید: 52
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر